Nebo využijte výhodnou nabídku pro aerokluby a organizace - zjistit víc.


Školení je platné pro držitele průkazů:

PPL  |  LAPL  |  ULL  |  SPL  |  BPL 


 • 90-150 minut

  Délka školení se liší podle toho, kolik druhů létání provozujete. Tempo je individuální. Přestávku si můžete udělat kdykoliv. Systém si pamatuje, kde jste skončili. Pokračovat můžete i z mobilu nebo tabletu.

 • Specifické pro Váš druh létání

  Kromě obecné společné části je školení rozdělené do modulů podle druhu létání. Piloti si v kurzu sami vyberou, které moduly potřebují. Nestane se tedy, že by musel plachtař zbytečně procházet motorářská témata a podobně.

 • Školíte se kdykoliv

  Školení čeká na Vás. Nejedná se o nahrávku přednášky, ale o interaktivní e-learning. Procházíte jednotlivé lekce s hlasovým výkladem lektorů kdykoliv máte zrovna čas.

 • Potvrzení do zápisníku

  Po absolvování školení Vám poštou zašleme podepsanou samolepku s Vaším jménem. Po jejím nalepení do zápisníku letů máte platně potvrzené školení.

Školení, které Vás bude bavit

Školení obsahuje kromě obecné společné část i také moduly zaměřené na příslušný druh létání. Minimální rozsah je rozšířen o změny v postupech, vzdušném prostoru a zkušenosti z provozu zahrnující časté chyby pilotů pozorované v praxi řídících a instruktorů. Školení obsahuje rozbor nehod ÚZPLN v souladu s předpisem L13.

 • Školit se můžete začít kdykoliv od 17. 2. 2023, procházíte vlastním tempem. Nahlížet zpět do školení budete moci až do 31. 10. 2023..

 • Oficiálně proškoleni budete ihned po dokončení obecné části školení a příslušného modulu podle druhu létání.

 • Potvrzovací samolepky do zápisníku Vám doručíme poštou. Do té doby Vám jako průkaz potvrzení bude sloužit certifikát, který si stáhnete po absolvování školení. Ten si můžete vytisknout, ale postačí i uložené pdf v mobilu.

Co vás čeká?

1) Začnete obecnou částí školení, která obsahuje změny a opakováním pro všechny druhy létání.

2) Potom přejdete do jednoho nebo více modulů podle Vámi provozovaného druhu létání:
- létání s motorovými letadly, ULL a TMG
- létání s bezmotorovými kluzáky
- létání s balony

(Rozbory nehod jsou až na konci těchto modulů.)

3) Potvrzení o absolvování školení získáte pro ty druhy létání, u kterých dokončíte příslušný modul.

Názorná vysvětlení

Kromě novinek se ve školení hodně věnujeme také opakování znalostí, které jsou pro piloty stále důležité. Čerpáme také z uplynulých incidentů a nehod, a opakujeme témata, které jim pomáhají předcházet.

Je to jednoduché

Ovládání našich kurzů je jednoduché a intuitivní. Náš systém Vás provede celým školením. Nezáleží, zda budete používat chytrý telefon, počítač nebo tablet. Naše rozhraní se přizpůsobí.

Tisíce spokojených dotazníků

Za poslední roky prošly naším školením tisíce pilotů. Zůstalo nám po nich úžasné průměrné hodnocení 9/10 bodů.

Každý pilot na konci vyplňuje krátký dotazník a hodnotí naše školení. Máme radost, že si konzistentně udržujeme téměř výhradně pozitivní ohlasy! Kromě celkového hodnocení se ptáme i na přínos školení.

Nejnovější komentáře absolventů:

Jindřich K.

Velmi dobře zpracované a přednesené. Děkuji.

Josef K.

Není co vytknout a ani mě nenapadá, co zlepšit. Je to ideální forma individuálního školení.

Zbyněk E.

Moc díky. Dam si to několikrát znovu. Neuvažujete také o vydání učebnice pilota v el. verzi? Nikde jsem ji neobjevil a tahat všude těžkou knihu není moc praktické. Děkuji a ať se daří.

Respekt a díky všem autorům.

Roman Č.

Perfekt.

Martin H.

Děkuji za sebe a také za mého kamaráda, který i když není a nikdy nebyl pilotem, se zájmem si se mnou celé školení prošel.

Ušetřete s neomezeným přístupem

Zakoupením členství v klubu AirGuru.cz získáte neomezený přístup nejen k tomuto kurzu, ale i ke všem ostatním.

K ročnímu členství navíc dostanete leteckou brašnu AirBag a v ní vždy aktuální Databázi letišť a letecké mapy.

Podmínky

 • PLATBA
  Cena školení je včetně 21% DPH. Platba je možná pouze platební kartou prostřednictvím platebního terminálu na online.airguru.cz. Ihned po platbě Vám bude na e-mail zaslán zjednodušený daňový doklad (účtenka). Školení je dále neprodejné.

 • ÚČAST
  Školení probíhá formou interaktivní aplikace ve Vašem prohlížeči, takže je nutné internetové připojení. Školení lze spustit z počítače, smartphonu i tabletu 24 hodin denně. Reproduktory nebo sluchátka jsou potřebné - většina lekcí obsahuje hlasový výklad k poslechu.

 • DRUH LÉTÁNÍ
  Zakoupením tohoto zimního školení získáte přístup k balíčku několika modulů pro každý druh létání (motorové letouny, tedy PPL-A, LAPL, ULL, a bezmotorová letadla SPL a BPL). Obecná část školení je povinná a společná pro všechny druhy létání. Pro získání potvrzení o školení je následně nutné dokončit alespoň jeden z modulů. Podle dokončených modulů Vám budou zaslány potvrzení o proškolení na příslušné druhy létání.
  Např.: Držitel pouze PPL projde školením pouze z témat relevantních pro PPL. Držitel ULL+SPL projde školením pouze z témat pro ULL a kluzáky, a tak dále. Moduly lze libovolně kombinovat.

 • ČASOVÝ RÁMEC
  Každý uživatel prochází e-learningem individuálně kdykoliv dle svých preferencí. Z webu školení lze kdykoliv odejít - při příští návštěvě automaticky začnete tam, kde jste minule skončili. Školení je možné dokončit kdykoliv mezi 17. 2. 2023 a 31. 10. 2023.

 • POTVRZENÍ O PROŠKOLENÍ
  Školení je v souladu s českou legislativou. Ihned po jeho dokončení je absolvent platně proškolen, což evidujeme v jmenném seznamu absolventů. V měsíčních intervalech posíláme absolventům poštou potvrzovací samolepky, které si vlepí do zápisníku letů příslušného druhu létání. Do té doby se absolvent může prokazovat certifikátem v PDF, který získá ke stažení ihned po dokončení školení. Provozovatelům a organizacím jsme schopni na dotaz potvrdit, že daná osoba školení absolvovala.

 • PLATNOST ŠKOLENÍ
  Rozbor nehod je potřeba absolvovat každých 365 dní.

Vaši lektoři

Lektor AirGuru.cz Michal Orlita

Instruktor, pilot a autor blogu orlita.net.

Lektor AirGuru.cz Adam Jandora

Zakladatel projektu, řídící letového provozu, pilot.

Lektor Jan Suchý

Instruktor BPL, juniorský mistr světa balónového létání v roce 2018.

Lektor AirGuru.cz Jan Šponer

Konstruktér letadel, instruktor a zkušební pilot.